Masz wiele pomysłów w głowie. Zapalasz się do czegoś i zostawiasz to na potem, bo teraz masz inne rzeczy do zrobienia. Tłumaczysz sobie, że nie chcesz się rozdrabniać. Nie chcesz łapać kilku srok za ogon… Jaki jest finał? Żaden nowy pomysł nie dochodzi do skutki. Czujesz frustrację, bo widzisz dookoła ludzi, którzy prą do przodu a ty kręcisz się w miejscu. Co wtedy?

Albo możesz się  wkurzyć  i szukać wymówek albo zabrać się do roboty. Jeśli zostaniesz w schemacie narzekania na brak czasu, na brak motywacji, brak pieniędzy i wiedzy – nic się  nie zmieni. Zwiększy się  tylko Twój stres i ściskanie w żołądku.

Różnica pomiędzy człowiekiem czynu, który osiąga swoje cele, a tym, który stoi w miejscu, polega na tym, że ten pierwszy potrafi podejmować decyzje i jest konsekwentny. No dobra… Ale jak podjąć decyzję, w którą  stronę iść? Jaki projekt wybrać?  Od czego zacząć? Nie jest to proste.  Mamy skłonność do przypisywania wszystkim zadaniom takiego samego stopnia ważności. Prowadzi to do chaosu. Nie wiesz „w co włożyć ręce”.  Efekt? Nadal nie robisz NIC.

Żaden wiatr nie jest pomyślny temu, kto nie wie, do którego portu płynie

Najważniejsze w zarządzaniu swoim czasem jest wyznaczenie celu, który chcesz osiągnąć. Bez tego nie możesz niczego zaplanować. Nie potrafisz ustalić kolejności zadań.  To tak jak w wyjazdem na wakacje. Zanim nie zdecydujesz w jaki zakątek świata jedziesz, nie wiesz co spakować, jakie formalności sfinalizować, jak szybko działać, jakie dokumenty przygotować.

Wydawać by się mogło, że każdy z nas ma jakieś cele. No właśnie „jakieś”… może ma. Niespisane, niekonkretne, gdzieś daleko w zakamarkach głowy. Ciężko​ ​jest ​osiągnąć​ ​coś,​ ​co​ ​jest​ ​jedynie​ mgliście zarysowane​. Bez precyzji nie ​wiesz, ​w jakim ​kierunku ​podążać ​i ​których ​okazji ​się ​chwytać. Ba! Nawet nie widzisz, że jakieś okazje są właśnie obok Ciebie.  ​Jeśli ​​określisz konkretnie ​o ​co ​Ci ​chodzi na dany moment w życiu, jesteś​ ​w​ ​stanie​ ​skupić​ ​całą​ ​swoją​ ​energię​ ​na​ ​osiągnięciu​ ​celu.

Zastanów się w jakim obszarze życia na dziś masz coś  do zrobienia? Czy chodzi o karierę, finanse, zdrowie, relacje? Kiedy zdecydujesz, który obszar jest najważniejszy, bardzo precyzyjnie wypisz efekty, jakie chcesz mieć. Przykładowo w obszarze kariera – wydanie książki, ukończenie kursu pracy ze zwierzętami, rozwinięcie kanału na youtube, awans, zmiana miejsca pracy.

Gdyby ​sukces był Ci pisany na 100% -​ jakie efekty pojawią się wokół Ciebie?

Z kim i gdzie działasz? Co nowego potrafisz? ​Jakie jest Twoje otoczenie? Kiedy odpowiesz na te pytania, możesz rozpisać kroki, które doprowadzą do wcześniej wymienionych efektów. Dzięki temu idziesz do celu jak po linie. Łączysz kropki. Działasz w przemyślany sposób.

Doba  ma dokładnie tyle samo godzin dla każdego człowieka. To Ty decydujesz, jak wypełniasz swój czas. Jeśli potrafisz określać swoje potrzeby, wyznaczać cele i układać plany, jesteś w stanie efektywnie zarządzać sobą w czasie. Przeznaczasz cenne godziny  na to, co naprawdę jest  istotne. Dzięki temu uwalniasz się od uczucia niepokoju. Odchodzi przytłoczenie z powodu zbyt dużej ilości obowiązków. Czujesz  satysfakcję z życia, bo nareszcie czujesz i rozumiesz co oznacza – mieć WPŁYW.

Jeśli potrzebujesz pomocy w wyznaczenie celów i działań – zapraszam na warsztat Mapa Marzeń 29.01 w Bydgoszczy

https://www.facebook.com/events/535046057000607/

Do zobaczenia :)